Mój profil
Zaktywowani
Drużyny
Dyscypliny
SportStrefy
Singiel vs Singielka
Trenerzy
Talenty/Sponsoring
Wodne
Narty wodne
Opis dyscypliny

Narciarstwo wodne (ang. water skiing) – dyscyplina sportowa i czynny wypoczynek polegające na jeździe na 1 lub 2 nartach po wodzie za holującą motorówką lub elektrycznym wyciągiem narciarskim (linowe wyciągi nart wodnych)

Narciarstwo wodne to sport wynaleziony w Lake City w stanie Minnesota (USA) w 1922 roku przez Ralpha Samuelsona, który stał się popularny w wielu krajach świata, w których istnieją odpowiednie warunki do jego uprawiania: duże zbiorniki wodne bez fal - rzeki, jeziora i zamknięte zatoki morskie.

Wyróżnia się 3 konkurencje:

jazda figurowa: dwukrotny przejazd, podczas którego narciarz wykonuje punktowane przez sędziów ewolucje; prędkość przejazdu dowolna w zależności od upodobań zawodnika ok. 26–36 km/h, czas przejazdu 20 s;

skoki na odległość, obliczaną na podstawie pomiarów kątów; maksymalna prędkość najazdu na skocznię 57 km/h (mężczyźni) lub 51 km/h (kobiety), długość linki holowniczej 23 m;

slalom: w pierwszym przejeździe narciarz omija po zewnętrznej 6 boi, przy maksymalnej prędkości 58 km/h (mężczyźni) lub 55 km/h (kobiety), długość linki 18,25 m; w kolejnych przejazdach (aż do upadku narciarza) ze zwiększaną prędkością do maksymalnej, a następnie ze skracaną linką , o zwycięstwie decyduje suma prawidłowo ominiętych boi.

Narciarstwo wodne uprawia się za motorówką lub za elektrycznymi wyciągami narciarskimi. Odmianami narciarstwa jest jazda na stopach oraz na desce falowej.

źródło - Wikipedia Wikipedia:Nary wodne (autorzy na licencji GNU FDL)

Zaktywowani w dyscyplinie
Drużyny w dyscyplinie
Video Narty wodne
Film dodał(a): Admin
Dodaj do ulubionychKomentuj 0
Foto Narty wodne
Brak dodanych zdjęć w tej dyscyplinie.
Wynajem sali gimnastycznej bezpośrednio od właścicieli, bez prowizji sala gimnastyczna z przynależnymi pomieszczeniami. sala ładna, wysoka z parkietem, drabinkami, (...)
Poszukuję osoby do gry w squasha lub tenisa stołowego. Mój poziom jest średni - potrzebuje ruchu...
Szukam ludzi do grania w siatkówke, poziom średniozaawansowany (4fun), na terenie śląska, im bliżej Gliwic tym lepiej. Jakby co dać znać na priv.
SportProdukt
Ostatnio zalogowani
Nowi Zaktywowani
O portalu  •  Pomoc  •  Regulamin  •  Polityka prywatności  •  Reklama  •  Zorganizuj konkurs  •  Kontakt
2011 Copyright by Zaktywowani.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone